do kasy suma: 0,00 zł
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kołdry polecane alergikom
Kołdry polecane alergikom

W kurzu domowym znajduje się wiele gatunków roztoczy, czyli drobnych pajęczaków, które żywią się ludzkim i zwierzęcym naskórkiem. Aktywność roztoczy wzrasta w wyższej temperaturze i odpowiedniej wilgotności powietrza. W naszych mieszkaniach obecne są one głównie w łóżkach, materacach, dywanach, zasłonach, melbach tapicerowanych i pluszowych zabawkach. Roztocza mogą wywoływać takie reakcje alergiczne, jak katar, kichanie oraz świąd i niedrożność nosa. Mogą się także przyczyniać do nasilenia objawów astmy oskrzelowej. Jak ograniczyć ich działanie? Skutecznym sposobem na usunięcie alergenów roztoczy kurzu domowego jest stosowanie pościeli barierowej z tkanin syntetycznych.

Pościel antyalergiczna, czyli jaka?


Pościel antyalergiczna uniemożliwia rozwój roztoczy, zapewniając alergikom zdrowy sen. Wykonywana jest ze specjalnych materiałów higroskopijnych, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza. Pamiętajmy, że większa wilgotność nasili aktywność roztoczy. Kołdra antyalergiczna pochłania wilgoć z ciała człowieka i odprowadza ją na zewnątrz. Pokrycie pościeli antyalergicznej powinno zapewniać prawidłową wentylację, co znacznie ograniczy możliwości rozwoju alergenów. Z tego względu warto wybierać kołdry z poszyciem bawełnianym. Kołdry antyalergiczne powinny posiadać dodatkowo właściwości antystatyczne, czyli odpychające ładunki elektrostatyczne.

Kołdra antyalergiczna wypełniona jest zazwyczaj mikrowłóknami poliestrowymi, które stanowią skuteczną barierę dla roztoczy. Pozwalają także na utrzymanie prawidłowej temperatury ciała człowieka podczas snu. Pościel antyalergiczna może być również wypełniona granulatem silikonowo-poliestrowym. Dobrze sprawdzi się także wypełnienie lateksowe. Warto również zwrócić uwagę na hipoalergiczne wypełnienia naturalne – lniane, jedwabne lub bambusowe. Pamiętajmy, że alergicy nie powinni używać pościeli z wypełnieniem naturalnym w postaci puchu lub pierza. Kołdry antyalergiczne mogą posiadać także dodatkowy składnik aktywny wypełnienia, który przerywa łańcuch pokarmowy roztoczy i w ten sposób przeciwdziała rozwojowi roztoczy, grzybów i bakterii.

 

Jak wybrać kołdrę antyalergiczną?


Wybierają odpowiednią kołdrę antyalergiczną należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej rozmiar. Kołdry antyalergiczne produkowane są w standardowych rozmiarach, dlatego swobodnie można je dostosować do wymiarów łóżka. Ważne jest, aby kołdra była wykonana z hipoalergicznych materiałów oddychających oraz odprowadzających wilgoć. Powinna być pokryta naturalną bawełną oraz umożliwiać pranie w temperaturze minimum 60 stopni, ponieważ roztocza giną w temperaturze wyższej niż 55 stopni. Zwróćmy uwagę, czy wybrana przez nas kołdra antyalergiczna jest pikowana – taki sposób wykończenia jej powierzchni sprawi, że wypełnienie będzie równomiernie rozłożone. Interesującym rozwiązaniem są kołdry z kieszonkami na saszetki aromatyczne, które poprzez wykorzystanie metod aromaterapii mogą wspomagać leczenie alergii.

Pamiętajmy, aby regularnie wietrzyć kołdry dla alergików – zwłaszcza na mrozie! Poszewki należy prać minimum raz na dwa tygodnie, a do pielęgnacji pościelić nie używać krochmalu. Pościel można dodatkowo spryskać preparatem antyroztoczowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl